Drakensang Online

18. ledna 2015 v 18:41 | Van Filuta |  Drakensang
Drakensang Online

Drakensang Online je fantasy hra (MMORPG) od firmy Bigpoint, vyšla roku 2011 a hraje se v prohlížeči s využitím Java pluginu, nebo si ji můžete po registraci stáhnout. Bez internetu a registrace nefunguje. Velká výhoda ovšem je, že hru můžete hrát v češtině a nemusíte ji louskat z originální anglické verze (u novinek se občas vyskytnou chyby, kdy část textu není přeložena, ale updaty je brzy napraví).


Vítejte v Dracanii, zemi hrdinů kouzel, síly i strojů! Je na čase stát se slavným hrdinou a zachránit svět!

Nejdřív si však musíte zvolit, jakou cestou se vydáte. Můžete si zvolit ze čtyř tříd:

Rytíř/ka řádu Draka - Rytíři spoléhají na svou sílu při útoku zblízka. Jsou odolnější jak ostatní třídy, ale schytávají mnohem více ran, protože nemohou útočit na dálku. Často se musejí stáhnout, aby si doplnili život a pak svou bitvu dokončit.

*Tato postava není má, za rytířku hraje kámoška, takže s rytíři příliš neumím.

Čaroděj/ka Kruhu - Kouzelníci Kruhu jsou mocní v útoku na dálku. Útok z dálky jim nečinní příliš velké potíže, ale pokud na ně útočí monstra zblízka, patří k těm nejslabším. Zato mohou později díky svým schopnostem snadno utéci, pokud je třeba.

*Čarodějku jsem si zvolila jako druhou postavu - musím říct, že je až překvapivé, jak moc se u jednotlivých postav hra liší.

Ranger/ka - Rangeři vznikli později jak kouzelníci a rytíři. Dá se říct, že jsou míšenci obou těchto stran. Mohou útočit na dálku i zblízka, ale nevynikají ani v jednom z útoků. V jednodušších bojích, kdy neútočí zaráz horda nestvůr, jsou celkem zdatní, pokud však nastane zmíněný případ, je na čase uvažovat o úprku.

*Postava na začátku hry samozřejmě vypadá jinak, toto je už velmi vysoký lvl.

Paromechanikus/čka - Lajcky řečeno - trpaslíci. Bojují pomocí svých strojů, díky kterým mohou útočit na střední dálku a to s využití všelijakých strategií (jako třeba krytí se za svými hračičkami či obklíčením nepřítele právě pomocí strojů). Zblízka však nejsou úplně nejlepšími bojovníky. Útěk je dost těžkopádný.

*Za trpaslici jsem hrála, postava však již neexistuje a nikdo nebyl schopný mi poskytnout screenshot, proto je Paromechanikus zaznamenám při tvorbě nové postavy. Nejsem si jistá, zda-li to ještě platí, ale za Paromechanika jste mohli hrát až když některá z vašich předešlých postav dosáhla lvlu 35.

Hru si můžete užít i s dalšími hráči, které můžete potkat v městských oblastech a v divočině. Je jen na vás, jestli se stanete umíněnými samotáři, kteří jsou rozhodnuti, že vše dokáží sami, nebo dáte přednost možnosti vytvoření až pětičlené skupinky, která si navzájem může pomoci.

Při svém putování narazíte na pestrou škálu nestvůr a krajin, kterými musíte postupně projít, pokud chcete hru dokončit.
Do některých částí světa se můžete dostat až od určitého lvl, což většinu hráčů celkem popožene k tomu, aby se více snažila (nejvyšší takovéto omezení je lvl 41 - skoro konec hry).
Sílu monster určuje jejich lvl a rarita. Čím vzácnější - tím silnější.
V pozdějších fázích hry narazíte i na bossy, kteří jsou jen jedni jediní (Unikáty) a mají svůj vlastní dungeon, kde není nikdo jiný. Tato monstra je vždy lepší zabíjet ve skupině (pokud si nevyexpíte na vyšší lvl než jsou oni sami a úkol s jejich zabitím nesplníte později).

*Šedá místa na mapě znaží neprozkoumané oblasti. Zelenou je vyznačena oblast, kde se právě nacházím. Názvy rozmíštěné po mapě značí jednotlivé regiony - umožňují chat ve větší oblasti (Nordland je největší).

Pro milovníky PvP her je zde samozřejmě možnost i PvP zápasů v aréně, přímo ve hře nebo rovnou na serveru určeném pro PvPry (PvP - player versus player - hra proti další hráčům, nikoli proti počítači). Za PvP zápasy získáváte body slávy, které můžete využít na nové schopnosti a vylepšení vaší postavy v PvP nebo k nákupu ruzných předmětů a vybavení. S postupným ziskem bodů slávy také dostáváte různé hodnosti.

*Já PvP příliš nehraji, takže se nedivte, že moje statistiky nejsou nic extra.

Postupem času vaše postava získává lepší lvly, lepší vybavení a také možnost různých výkod, které se vždycky hodí - jako třeba zpětná teleportace, díky které se dostanete odkudkoli do naposledy navštíveného města, aniž byste se museli sami složitě vracet.

Aby hra nebyla příliš jednotvárná, dopřávají nám její tvůrci i eventy (akce na dobu určitou), ve kterých můžete získat extra výbavu a zpestřit si díky nim hru. 2 eventy probíhají v závislosti na fázi Měsíce - event na Varholmu vás za úplňku zavede mezi vlkodlaky, kdežto event na Blackborgu vám při Měsíci v novu ukáže cestu temné čarodějky Karabossy. Ostatní eventy probíhají buďto k příležitosti nějakého svátku (Velikonoce, Vánoce, Halloween,...) či zcela náhodně.


Doufám, že jsem řekla vše, co by vás ohledně této hry mohlo zajímat, pokud jste ji ještě nehráli a účet nemáte. Děkuji za přečtení článku a, pokud jste se rozhodli zkusit si Drakensang zahrát, přeji hodně štěstí.

Kdybyste mě chtěli podpořit ve hře, pošlete mi, prosím, e-mail a já vám zašlu pozvánku ke hře ze svého profilu.

Pokud si chcete přidat mé postavy do přátel, tak na serveru Grimmag jsou to:
Ramphilla - lvl 41, Rangerka
Tellmariacz - lvl 27, Čarodějka Kruhu
A na serveru Heredur (příliš nenavštěvuji) jsem k sehnání jako:
Teiarillis - lvl 15, Rangerka
Venušecz - lvl 6, Čarodějka Kruhu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chcete vytvořit návod na Drakensang od úplného začátku hry až po poslední misi?

Ano. 100% (6)
Ne. 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.