Úvodem o Might and Magic VIII.

1. února 2013 v 16:30 | van Filuta |  Might & Magic VIII. - The Day of Destroyer
Takže... Abych vás trošku navnadila i na hry, ve kterých ještě nejde o grafické provedení a všechny tyhle moderní vymoženosti (i když na svou dobu to byla poměrně kvalitně zpracovaná hra), ale o to, abyste si děj hry i užili a občas dokonce trochu zapojili mozek... :-D Což je u někoho problém, já vím. :-D Proto jsem se rozhodla napsat tento článek. ;-)

Might and Magic VIII. - Day of the Destroyer
(Síla a Magie 8. - "Den Zničení")


Jak už jsem se zmínila, M&M patří mezi staré dobré hry, které byly předchůdkyněmi dnešních 3D podání her. Tím chci říct, že hra je jakoby z pohledu vašeho hrdiny. Vy sami hrdinu můžete vidět pouze ve výběru postavy pod obrazovkou okolí nebo když kliknete na něj a zobrazíte si jeho "profil".Na začátku hry si vytvoříte postavu. Od každého klanu (mimo draků) jsou v nabídce vždy 2 nebo 4 možní jedinci, za které si můžete zvolit hru. Klerik (4x) - vhodný pro magii světla, léčení, kroužková zbroj je pro něj nejlepší, většinou se hodí, později se stává Knězem slunce. Nekromancer (4x) - vhodný pro nekromancii, magie živlů (země, oheň, voda, vzduch) a alchymii, později se může stát Lichem. Temný elf (4x) - výborní obchodníci, také v odstranění pastí nejsou k zahození a čarodějové magie temných elfů, s lukem jim to jde a meče mohou nosit dva, zlepší se, když se stanou Patriarchy. Trol (2x) - abych pravdu řekla, za trola jsem nikdy nehrála... :-D Takže řeknu jen to, co vím z jednoho úkolu, kdy jsem ho musela vzít s sebou - umí to s kyjem a, myslím, kroužkovou zbrojí, jinak nic moc... Ani nevím, čím se může později stát. :-D Minotaurus (2x) - výborní s kroužkovou zbrojí a sekyrou (tou dává obzvlášť pecky!), později taky získá nějakou hodnost, ale teď nevím, jakou, protože minotaura jsem si dala jen jednou a tu hru jsem ještě nedohrála (ještě pořád ji hraji). :-D Rytíř (4x) - výborní s plátovou zbrojí, mečem a kopím, v magiích plavou.
No, a pak tu máme samozřejmě draky. Ale abych pravdu řekla, na draky, kteří nejsou vůbec k zahození, si musíte počkat, protože ty můžete rekrutovat k sobě do party až během hry.

Jakožto mladí a nezkušení hrdinové začínáte na hlavním ostrově tzv. Souostroví Dýky, mořem zapomenuté ostrovy daleko na jihovýchodě od pevniny. Začínáte s hrdinou, kterého jste si zvolili, samozřejmě. :-D Souostroví Dýky je obýváno míromilovným ještěrčím lidem, který v poslední době ohrožují nájezdy pirátů a nevědí, jak dlouho odolají a proto po vás žádají pomoc. Vy, jakožto nezkušení, se musíte probojovat (nebo zbaběle oběhnout, taky možnost :-D) přes piráty, kteří vám zavazí v cestě k funkčím portálům.
Postupně se vám podaří dostat se k lodi, díky které se za nějaké ty zlaté dostanete na Havraní pobřeží. Cesty se vám zde zamotají. Vybijete kentaury a vlky, či donutíte pašeráky ke spolupráci? Vrhnete se do Země Stínu proti nemrtvým, zaútočíte na zlobří pevnost v Alvaru, nebo snad zamíříte k drakobijcům do Garrotovy rokle a zajdete si mezi jediné přátelské draky pro draka do party? To všechno můžete udělat kdy chcete!
Zabíjejte nestvůry, získávejte zkušenosti a cvičte svých 5 hrdinů do vysokých úrovní. Zariskujte si občas a třeba v Poušti Železných Písků se sebevražedně vrhněte ještě nezkušení do jeskyně draků, abyste získali draka Flamdringa a po cestě na sebe nechejte vybuchnout bednu, ve které je spousta cenností! Nedělám si srandu, pravidelně jdu do té jeskyně s ještě trapnými hrdiny a pak vycházím s mrtvými a musím do chrámů, aby mi je oživili. :-D
Nebo se můžete vybodnout na učení a zkusit hrát s naprostými neschopy, což je kruci makačka. :-D Tahle hra má spoustu možností, záleží jen na vašem rozhodnutí, jestli si je užijete!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.