Jak správně šamanovat?

30. října 2012 v 20:32 | Van Filuta |  Transformice
Zdravím opět,
dnes si povíme, jak se v tfm šamanuje. Jak už jsem říkala, šaman je myš, která má pomoci ostatním myším dostat se pro sýr a do díry. Většina map je určena právě pro šamana/y. Často se stává, že hráči nechápou, co se jak dělá a tak vám chci pomoci v začátcích. ;)


Šamanské menu:
Je umístěno vpravo dole. Máte na výběr spoustu věcí, které můžete vyčarovat, stačí si vybrat!


Rozdíl mezi stavbami:
Viditelné - slouží k přechodu propastí a podobně. Myšce mohou zavazet v cestě pokud nejsou správně postavené.
Neviditelné - slouží k upevnění stavby, případně k jiným zákrokům. Vytvoříte je, když kliknete na některou z beden nebo prkno a stiskene mezerník.Malý příklad šamanství:
Při šamanování bude třeba také připevňovat stavby napevno nebo udělat otáčivé stavby, případně si můžete i pohrát. :D

Vezměte malou laťku a stiskněte B + mezerník.

Vezměte velkou tyč a 1x, 2x nebo 3x stiskněte C (upevnění se vám posune, nelze udělat u B). Žluté upevnění musí navazovat na předešlou tyč, jinak vám tyč spadne.

Docílili jste stavby, která není příliš pevná. Pojďme ji trošku upevnit. Vezměme velkou tyč a stiskněme opět B.

Stavba už je pevnější, doporučuji vám takto pokračovat, aby se vám nestalo, že skočíte na svou stavbu a ta vás odpálí někam mimo mapu. :D

Rozdíl v upevňování:
B - červená tečka - je připevnění napevno. Hodí se pro začátek stavby nebo zpevnění, aby vás stavba nepřekvapila. Pokud s tyčí, co má červené upevnění začínáte, je potřeba ji dát někde k povrchu, aby se nemohla otáčet. Pokud ji nedáte při začátku stavby k povrchu, může se náhodně otáčet a snadno z ní spadnete. Lze použít na tyče a balonky.
C - žlutá tečka - pevné, trochu otáčivé. Hodí se pro pokračování stavby. Tečku musíte umístit na jinou tyč, krabici nebo kovadlinu, jinak upevnění nefunguje. Pokud zmáčknete C 1x, tečka je uprostřed, 2x = tečka vpravo, 3x = tečka vlevo. Lze použít na vše, až na spirity a porty.
V - modrá tečka - je volné připevnění. Hodí se, když chcete dělat blbinky. :D Sice můžete připevnit, ale v podtsatě je to k ničemu. Tyč se bude pohybovat, když do ní drbnete. Pokud zmáčknete V 1x, tečka je uprostřed, 2x = tečka vpravo, 3x = tečka vlevo. Tečku musíte umístit na jinou tyč, krabici nebo kovadlinu, jinak upevnění nefunguje. Lze použít na vše, až na spirity a porty.
N - modrá tečka s šipkou - otáčivé připevnění doprava (doleva se nedá). Také spíše na blbosti. Někdy se však docela hodí, protože se automaticky otáčí doprava. Tečku musíte umístit na jinou tyč, krabici nebo kovadlinu, jinak upevnění nefunguje. Pokud zmáčknete N 1x, tečka je uprostřed, 2x = tečka vpravo, 3x = tečka vlevo. Lze použít na vše, až na spirity a porty.

A jak otáčet věcmi?
X - pootočíte doprava. Čím déle držíte nebo mačkáte, tím více se věc otočí.
Z - pootočíte doleva. Čím déle držíte nebo mačkáte, tím více se věc otočí.

Shrnutí:
C, V, B, N - připevňování.
X, Z - otáčení.
Na předměty klikněte myší od počítače, umístěte je do obrazovky u vaší myši, podržte levé tlačítko myši a jakmile ty čára pod vaší myší (ve hře) zmizí, vykouzlili jste předmět.
Pokud chcete připevnit předměty neviditelné, vyberte si předmět, který chcete z nabídky, stiskněte upevnění, které potřebujete a nakonec mezerník.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kvocna Kvocna | 1. února 2014 v 19:27 | Reagovat

Stráááááááááááááááááášně mi to pomohlo :D  :D  :-D  :-D  :-D  :-)  :-)  :-)

2 van Filuta van Filuta | E-mail | Web | 2. dubna 2015 v 18:33 | Reagovat

[1]: V to doufám, i když je to ještě na starší verzi hry. Ráda pomůžu ;-)

3 katerina katerina | 10. října 2017 v 15:17 | Reagovat

moc dik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.