Pojmy ve hře, změna titulů a jim podobné věci.

12. července 2012 v 16:00 | Van Filuta |  Transformice
Pěkný den všem!
V tomto článku se dozvíte něco málo o slovech, která se ve hře často používají. Stejně tak i změnu titulů (title), přechody do jiných hracích místností (room) a další věci. ;)


Pojmy - "překlad":
Shaman - Šaman, je myš, která má v na začátku kola nejvyšší počet bodů. Má za úkol pomoct ostatním myším dostat se k sýru a zase zpátky do díry. Na mapě je vyznačen modrým nápisem nad myší (přezdívka s titulem), pokud jsou šamani 2, je jeden modře a druhý růžově. Na hlavě má také pírko a má na sobě pomalování jako indiáni. :D


Room - Herní místnost, ve které se odehrává vaše hra. Můžete je přepínat tím, že napíšete do chatu; /room; za room uděláte mezeru a dopíšete název herní místnosti, vzkaz vypada například takto; /room czsk


Whisper - Zpráva určená pouze pro jednoho hráče. Je více možností jak ji poslat, nejrychlejší však je napsat do chatu /c nickname zpráva. Vzor: /c Vanfiluta ahoj. Zpráva se vám v chatu zobrazí oranžově.


Tribe - Je spolešnost myší. Často se může stát, že vás v tribu svolají na "schůzi" nebo něco podobného. Tribe má také svůj "tribe house", to je soukromá mapa tribu. Samozřejmě triby mají své vlastní roomy, píší se *Název tribu. Bohužel vám neukáži žádný obrázek, do žádného tribu nepatřím. Pokud si chcete psát s lidmi z tribu, zadejte do chatu /t zpráva. Př: /t ahoj

Title - Neboli "titul". Je ten nápis pod přezdívkou myši. Dá se změnit jakmile odemknete jiný, než ten základní (Little Mouse). Musíte do chatu napsat /title. Vyskočí vám tak čísla a za nimi title které tato čísla označují. Vyberte si který chcete a do chatu napište /title číslo, které označuje title, který jste si vybrali. Vzor: /title 123.


Normal mode (NM) - Normální šamanování.
Hard mode (HM) - Je v podstatě těžší styl šamanování. Šaman má omezený výběr předmětů, které smí použít. Chybí mu spirit a připevnění prkna s B. Smí použít totem.
Mód a barva šamana se dá změnit, pokud kliknete na ikonku pírka vedle myších "akcí".


Skills - Skilly, tedy dovednosti, jsou nedávno přidané bonusy pro šamana. Šamani mají teď určité levely, které získávají zachraňováním myší, nebo, i když nejste šaman, donesete sýr do díry, dostanete zkušenosti. Čím vyšší level, tím více zkušeností je třeba k dosažení dalšího. Za každý nový Level dostanete jeden bod, který si můžete přidat do některé dovednosti. Dovednosti jsou rozděleny do tří kategorií - Spiritual Guide (duchovní vůdce), Wind Master (větrný mistr) a Mechanician (mechanik).
Více o dovednostech sepíši v jiném článku, protože dovedností je opravdu mnoho a já je ještě nemám všechny, jak jistě vidíte. :-D


Favo - Favoritizování hráče. Používají šamani, kteří upřednostňují nějakou myš a chtějí, aby získala first. Favo však není trestné, jak se někteří chybně domnívají.

First - První místo. Pokud doběhnete první do díry se sýrem, získáte fist. Za firsty jsou tituly.
Save - "Uložení". Slovo se používá v šamanské profesi. Kolik myší doběhne do vaší díry, tolik savů získáte.


Hole - Myší díra. Můžete do ní vlézt jedině se sýrem.
Cheese - Sýr. Dostaňte se k sýru a zpět do díry. Sýr se používá jako klasické platidlo v obchodě. Každý sýr, který úspěšně donesete do díry, se přidá do obchodu.
Fraises - Jahody. Dají se koupit za reálné peníze. Stejně jako sýr jsou jahody platidlem. Některé předměty se dají koupit za jahody.


Noob - Hanebné označení pro nováčka, či hráče, který něco neumí. Nemyslete si, hraji od 8. 4. 2012 a pořád mi někteří lidé tvrdí, že jsem noobka. :-D
Newbie - Správné označení nováčka. Pokud někdo řekne, že je newbie, pokuste se mu pomáhat ve hře co nejvíce.
Pro - Profesional, profík. Označení pro hráče, který je moc dobrý, takže se jen horko těžko dá překonat.
Hacker - Hackery, myslím, všichni známe... Podvodníci, kteří to s počítači umějí a tak podvodem získávají firsty, sýry atd.

BAN - Zablokování hráče na dobu neurčitou. Pokud se BAN opakuje vícekrát, je možné, že admini hry zablokují IP adresu hráče, aby se z ní již nemohl připojit, nebo mu snažou profil. Pokud někomu připadá, že hackuje, může zadat do chatu /ban nickname.

Nickname - Přezdívka hráče.
Password - Heslo. Nikdy nikomu nezdělujte své heslo, nikdy nevíte, zda se za hráčem neskrývá podvodník.

Shamanská kouzla a jejich zkratky (pouze prostředky, které se neodemykají skilly) - překlad:
Arrow - Šipka
Spirit (sp) - Duch
Conjure (cj) - Kouzlit
Cannon (cn/cnn) - Kanón
Small box - Malá krabice
Big box - Velká krabice
Totem - Totem
Balloon (bal) - Balon (nafukovací)
Ball - Míček
Small rod - Malá tyč
Big rod - Velká tyč
Ice - Led
Rune - Runa
Anvil - Kovadlina

Momentálně mě nenapadá žádný další pojem, pokud byste narazili na něco, čemu nerozumíte, nebojte se mi napsat do komentů nebo mail. ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lolmankill Lolmankill | 13. srpna 2012 v 11:57 | Reagovat

cool gratuluju dobrý fotky :-)  :-)  :D

2 vanfiluta vanfiluta | E-mail | Web | 23. října 2012 v 16:14 | Reagovat

Děkujeme moc. ;-)

3 Howrsacka Howrsacka | 9. května 2015 v 16:36 | Reagovat

Jak se mění ta barva pomalování na šamanovi, protože já to tam nemám nevím jestli to není tím že hraju v české verzi. Prosila bych o pomoc. Předem děkuji za odpovědi.
PS: děkuji za vysvětlení jednoho slova

4 van Filuta van Filuta | E-mail | Web | 16. června 2015 v 16:46 | Reagovat

[3]: Ne, tím to určitě není. Pokud klikneš na pírko (může být modré, zlaté nebo fialové), co máš hned vedle emocí (konfety, tanec,...), v rámčku, který se ti objeví, je hned dole portrét tvojí myšky a vedle ní čtvereček s nějakou barvou a číselný kód. Klikni na čtvereček a můžeš si nastavit barvu. Pak dáš "Submit" a barva pomalování šamana se ti uloží a od příštího kola bude platit. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.